+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Перерва під час повітряних тривог: у Запоріжжі подали запит щодо можливої зміни освітнього процесу

18:40, 15.09.2023

У Запоріжжі з міркувань безпеки діти навчаються в онлайн форматі, а під час повітряних тривог освітній процес призупиняється. Проте в місті ведеться дискусія щодо доцільності призупинення онлайн-занять, коли вмикається сирена, адже частина батьків каже, що стурбовані якістю навчання. Водночас міська влада підготувала запити до відповідних служб щодо можливої зміни алгоритму дій вчителів під час повітряних тривог.

Про це повідомив заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Васюк.

— Вже підготовлено запити у відповідні служби щодо можливої зміни алгоритмів, за результатами відповіді будемо ухвалювати рішення. Готуються опитування на рівні міста спільно з управлінням державної служби якості освіти у Запорізькій області, — зазначив Васюк.

Він наголосив, що наразі через безпекову ситуацію в прифронтовому місті дистанційна форма навчання є єдиною можливою формою організації навчального процесу.

— Реалії сьогодення не залишають нам іншого формату, крім дистанційного навчання. Наразі дистанційне навчання — єдина форма, яку дозволяє безпекова ситуація. У серпні за кількістю і тривалістю тривог Запоріжжя вийшло на перше місце по Україні. Зараз з початком нового навчального року викликає занепокоєння серед батьківської спільноти щодо втрат навчального часу через переривання занять під час повітряної тривоги. Триває дискусія щодо призупинення занять під час сигналу тривоги, — сказав Васюк.

Він також наголосив, що відповідно до законодавства керівник навчального закладу є відповідальним за створення безпечних умов освітнього процесу, а за наявності шкідливих та небезпечних умов проведення занять заборонено.

За словами Васюка, міська влада підготувала запити до відповідних служб щодо можливої зміни алгоритму дій вчителів під час тривог. Подальше рішення буде ухвалюватися за результатами отриманої відповіді.

Зазначимо, депутати міської ради мають розглянути петицію про онлайн-навчання під час повітряних тривог. За кілька днів вона набрала вдвічі більше необхідних голосів.

«Потрібно дозволити вчителям проведення уроків онлайн, за умови взяття на себе відповідальності батьків. Діти не можуть навчатися самостійно, бо в Запоріжжі більшість часу — повітряна тривога», — йдеться у тексті петиції, яка вже набрала більше 1 600 голосів. 

Читайте також: Відомий журналіст-мандрівник Дмитро Комаров відвідав прифронтову громаду на Запоріжжі. ФОТО

Окупанти засмітили будівлі Мелітополя портретами царів та своїх «героїв». ФОТО

У Запорізькій області внаслідок російських обстрілів зруйновані або пошкоджені 125 шкіл