+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Єврокомісія не стала продовжувати ембарго на імпорт українського зерна

0:05, 16.09.2023

Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.

Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії. 

«Єврокомісія після аналізу даних щодо впливу експорту 4 категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС дійшла висновку, що завдяки тимчасовим заходам, запровадженим 2 травня 2023 року, викривлення ринку в 5 країнах-членах, що межують з Україною, зникли», – йдеться в повідомленні. 

Відповідно, було досягнуто домовленості про те, що всі заходи щодо обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції втрачають чинність сьогодні.

Крім того, Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи (включаючи, наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.

У Єврокомісії підкреслюють, що з 16.09.2023, Україна також повинна запровадити ефективні заходи контролю за експортом 4 груп товарів, щоб запобігти будь-яким ринковим викривленням у сусідніх державах-членах. 

«Україна має подати план дій до платформи не пізніше закриття робочого дня у понеділок 18 вересня 2023 року. ЄС та Україна здійснюватимуть моніторинг ситуації через платформу, щоб мати змогу реагувати на будь-які непередбачувані ситуації», – наголошують в Єврокомісії.

Також Єврокомісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи, вжиті Україною, не запрацюють у повному обсязі.

Президент України Володимир Зеленський подякував Єврокомісії за зняття обмежень на імпорт українського зерна і зазначив, що Україна буде цивілізовано відповідати на рішення сусідів, які порушуватимуть право ЄС. 

Він подякував президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн за дотримання слова та правил вільного ринку. Назвав це прикладом справжньої єдності й довіри між Україною та ЄС.

«Зараз важливо, щоб європейська єдність спрацювала й на двосторонньому рівні. Щоб сусіди в час війни Україну підтримали. А якщо їхні рішення порушуватимуть право ЄС, Україна буде цивілізовано відповідати», — йдеться у Telegram президента. 

Попри це, Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження.

«Ми повинні уникати надмірного тиску на словацький ринок, щоб залишатися справедливими щодо вітчизняних фермерів. Водночас наш крок є реакцією на аналогічні дії Польщі та Угорщини», – йдеться в заяві словацького уряду, який до кінця року заборонить імпорт українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику.

Нагадаємо, Польща продовжить заборону на імпорт українського зерна і закликає до цього ЄС.

Читайте також: У США призначили представницю з економічного відновлення України

ЄС засудив «вибори» росіян на окупованих територіях: керівництво РФ відповість за ці незаконні дії

Коломойський отримав нову підозру