+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Лівії кількість жертв повені перевищила 11 тисяч

11:58, 18.09.2023

У Лівії кількість жертв катастрофічної повені в середземноморському місті Дерна на сході країни перевищила 11 300 осіб, ще понад десять тисяч вважаються зниклими безвісти.

Про це повідомило Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГC) з посиланням на дані лівійського Червоного Півмісяця (гуманітарна організація).

ООН побоюється подальшого зростання кількості жертв, оскільки інтенсивні рятувальні роботи продовжуються.

Ураган «Деніел» минулої неділі викликав катастрофічні руйнування на сході Лівії. Особливо сильно постраждало місто Дерна з населенням 100 тисяч людей, де прорвало дві річкові греблі. За межами Дерни працівники ООН виявили ще 170 тіл загиблих.

На тлі тисяч загиблих у країні наростає невдоволення діями влади, один із представників ООН закликав до термінового розслідування причин, чому не запобігли масовій загибелі людей.

Рятувальні роботи та операції з вилучення тіл загиблих ускладнені через хаотичний конфлікт у країні, розділеній між ворогуючими східними і західними адміністраціями.

Довідка. Лівія політично розділена між Сходом і Заходом, а державні служби зруйновані після повстання 2011 року, яке спричинило багаторічний конфлікт. Міжнародно визнаний уряд у Триполі не контролює східні райони.

Hamza Al Ahmar / Anadolu Agency / Getty Images

Читайте также: Єврокомісія не стала продовжувати ембарго на імпорт українського зерна

Ексголову Херсонської ОВА Геннадія Лагуту знайшли мертвим біля гаражів

Підозра у держзраді: суд відправив нардепа Шуфрича на 2 місяці у СІЗО