+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Україна подала позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону на імпорт зерна

23:33, 18.09.2023

Україна подала до Світової організації торгівлі (СОТ) позови проти Польщі, Словаччини й Угорщини, які заборонили імпорт української агропродукції.

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Для нас принципово важливим є довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах. Нам потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів. Розпочаті нами кроки і тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною і сусідніми державами, а також показати солідарність між нами», — заявила Свириденко.

За її словами, в результаті односторонньої заборони на імпорт української агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини українські експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

«Україна вбачає в цьому порушення трьома країнами ЄС своїх міжнародних зобов’язань. Також українська сторона вважає, що односторонні дії країн-членів ЄС у сфері торгівлі неприйнятні й усі країни-члени блоку мають координувати та узгоджувати торговельну політику, оскільки вона належить до виняткової компетенції ЄС», — підкреслили в Мінекономіки.

Тим часом, більшість країн-членів Європейського Союзу підтримують рішення, запропоноване Європейською комісією щодо експорту українського зерна, та проти зернової блокади, зазначив міністр сільського господарства Іспанії Луїс Планас Пучадес, якого цитують західні ЗМІ. 

Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. 

Водночас Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.

Читайте також: У США призначили представницю з економічного відновлення України

ЄС засудив «вибори» росіян на окупованих територіях: керівництво РФ відповість за ці незаконні дії

Коломойський отримав нову підозру