+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У відділку окупаційної поліції Енергодару тривалий час утримують двох працівників ЗАЕС, — мер

23:58, 18.09.2023

Російські загарбники вже кілька місяців утримують в будівлі відділку окупаційної поліції Енергодару Запорізької області інженера з охорони праці ЦТАВ Сергія Потинга та начальника зміни турбінного відділення експлуатаційного підрозділу Сергія Спартесного.

Про це повідомив мер Енергодару Дмитро Орлов.

Сергія Потинга окупанти викрали 23 червня, а Сергія Спартесного – 18 липня. 

Сергій Потинга (зліва) та Сергій Спартесний (зправа)

До будинку Спартесного зайшли озброєні російські військові та викрали чоловіка, зв’язку з ним немає. Є інформація, що Сергія Потинга катували та застосовували фізичне насильство. В будинках атомників загарбники проводили обшуки.

Жодної інформації про стан обох чоловіків наразі немає. Причини їх викрадення та висунуті звинувачення досі невідомі.

Очільник Енергодару повідомив, що в катівнях окупантів перебуває близько сотні місцевих жителів, з них близько двох десятків – атомники. Над полоненими знущаються, їх змушують підписати контракт з росатом чи взяти паспорт РФ. Часто їхні близькі не мають жодного зв’язку з ними. Найбільш жорстких катувань зазнають ті, хто відмовився співпрацювати з ворогом.

«Знову звертаємося до міжнародних організацій, ООН, МАГАТЕ та всієї світової спільноти із закликом докласти максимальних зусиль та вжити всіх можливих заходів для звільнення всіх енергодарців, яких утримують у полоні російські окупанти!», — зазначив мер Енергодару Дмитро Орлов.

Нагадаємо, 1 жовтня 2022 росіяни викрали гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова. 3 жовтня його відпустили. Згодом викрали ще двох посадовців ЗАЕС. Такі випадки не є поодинокими. 

Читайте також: Розвідка Британії: Росія готується до українського наступу на Токмак

Генштаб ЗСУ: Сили оборони успішно відбили атаки на Запорізькому напрямку